top of page

Rozdíl mezi celoroční pneu a letní pneu

Celoroční pneumatiky jsou navrženy tak, aby poskytovaly dobrou trakci za různých povětrnostních podmínek, včetně mokrých silnic a lehkého sněhu. Jsou dobrou volbou pro řidiče, kteří žijí v oblastech s mírným klimatem.


Letní pneumatiky jsou naproti tomu určeny speciálně pro teplé počasí a suché silnice. Nabízejí vynikající trakci a ovladatelnost, ale nemusí mít tak dobré vlastnosti za mokra nebo chladu.Zde je několik hlavních rozdílů mezi celoročními a letními pneumatikami:


Celoroční pneumatiky mají dezén, který je navržen tak, aby poskytoval dobrou trakci za mokra i za sucha. Mají také větší hloubku dezénu, která pomáhá zlepšit přilnavost na mokré vozovce.


Letní pneumatiky mají dezén běhounu optimalizovaný pro jízdu na suché vozovce. Často mají nižší hloubku dezénu, což pomáhá zlepšit přilnavost na suché vozovce, ale nemusí poskytovat tak dobrou trakci na mokré vozovce.


Celoroční pneumatiky jsou vyrobeny z měkčí pryžové směsi, která je pružnější v širším rozsahu teplot. To pomáhá zlepšit trakci za chladného počasí. Letní pneumatiky jsou naproti tomu vyrobeny z tvrdší pryžové směsi, která je optimalizována pro vysoké teploty a suché silnice.


Celoroční pneumatiky jsou obecně odolnější než letní pneumatiky, protože jsou navrženy pro použití v širším rozsahu teplot a podmínek.


Obecně lze říci, že celoroční pneumatiky jsou dobrou volbou pro řidiče, kteří potřebují pneumatiku, která zvládne různé povětrnostní podmínky, zatímco letní pneumatiky jsou nejlepší pro řidiče, kteří jezdí především v teplých a suchých podmínkách a chtějí pneumatiku, která nabízí maximální výkon.

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page