top of page

Olej a kapaliny

Výměna oleje

Provádíme výměnu oleje Vašeho auta i bez objednání. Výměna oleje je i součástí servisní prohlídky, kde Vám zkontrolujeme všechny provozní náplně, osvětlení, brzdy a podvozek. Pravidelná výměna oleje v motoru je základem údržby, pokud ji nebudete zanedbávat, ušetří Vám to čas a hlavně Vaší peněženku.

Proč je třeba pravidelně měnit olej?

Motorový olej má podstatný vliv na životnost a stav motoru vozidla. Navíc má nezanedbatelný vliv i na úsporu provozních nákladů a to jak přímo v podobě menší spotřeby pohonných hmot, tak i nepřímo minimalizací rizika nákladných oprav z důvodu nadměrného předčasného opotřebení pohonné jednotky. Musí splňovat celou řadu vlastností. Především musí dobře ulpívat na mazaném povrchu, musí odvádět vznikající třecí a provozní teplo, musí chránit kovové i nekovové části motoru před korozí. Za studena nesmí být moc hustý, aby byl schopen v co nejkratším čase dosáhnout všech mazaných míst. Za tepla zase nesmí být moc řídký, aby byl schopen na mazaných místech udržet stabilní olejový film. Z těchto důvodů je velmi důležité dodržovat termíny výměny doporučené výrobcem vozidla, po ujetí určitého počtu km.

V našem autoservisu používáme značkové oleje. Jedná se o oleje značky Petronas a Selenia. Tyto oleje se rovněž prezentují v těžkých provozních podmínkách mnoha automobilových závodů Formule 1, DAKAR, atd. Náš přijímací technik je schopen vám poradit a vybrat ten správný typ oleje pro vaše vozidlo. Výměnu provádíme buď okamžitě, nebo na základě objednání. Vždy podle potřeby zákazníka. Součástí výměny olejů je vždy i výměna olejového filtru.

Vivo car servis
bottom of page